Ознака: ЈСП

Вести Фото

Ништо не ги плаши .. – Автобусите на ЈСП преполни со народ (ФОТО)

Ништо не ги плаши .. – Автобусите на ЈСП преполни со народ (ФОТО) На социјалните мрежи во Македонија осамнаа фотографии со автобуси во Скопје, преполни со луѓе. Некои од нив носат […]

Македонија

За Задушница ЈСП ќе пушти повеќе автобуси кон Бутел

Во пресрет на верскиот празник Задушница, утре, петок (1.11.2019 година) и во сабота (2.11.2019 година), на редовните линии 59 (Карпош 3-Кучевишка бара/Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче-Гробишта Бутел) и 59Б (Кисела […]

Живот

Утре ЈСП ќе вози без пари

По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните утре ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие – ЈСП. Бесплатниот превоз, како што појснуваат оттаму, ќе важи […]

Македонија

Важно соопштение од ЈСП: Утре целосно затворена за сообраќај улицата „Благоја Стефковски“

Утре, сабота (28.09.2019 година), поради градежни активности на улица „Благоја Стефковски“ од 8 до 24 часот улицата ќе биде целосно затворена за сообраќај од потегот после Триангла (поделба кон Ченто […]

Македонија

Утре автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по неделен возен ред

Поради неработниот ден по повод државниот празник 8 Септември – Ден на независноста, утре автобусите од јавниот градски превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, информира ЈСП Скопје. -Жичницата на […]

Македонија

Во понеделник автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред

ЈСП Скопје информира дека поради неработниот ден по повод државниот празник 8 Септември-Ден на независноста, во понеделник автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред. -Жичницата на Водно […]

Македонија

Од денес автобусите на ЈСП ќе возат по зимски возен ред

ЈСП Скопје информираше дека од денес, сабота (31.08.2019 година) возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по зимен возен ред, согласно одлуката за линиски превоз на патниците во Скопје. Возниот ред […]

Живот

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Возилата од јавниот превоз утре поради верскиот празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) ќе сообраќаат по неделен возен ред, соопшти ЈСП-Скопје. По делничен возен ред ќе сообраќаат само возилата […]

Живот

Засилување на линиите 28 и 69 за празниците Св. Петка и Св. Пантелејмон

Дополнителни автобуси на линиите 28 и 69 за празниците Св. Петка и Св. Пантелејмон Заради верските празници Св.Петка и Св.Пантелејмон, ЈСП „Скопје” на 8 и 9 август покрај редовните ќе […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]

Живот

Овие автобуски линии утре ќе сообраќаат по изменети траси

Од утре, сабота (1.06.2019 година) од 6 часот, па до недела (2.06.2019 година), поради градежни активности, целосно затворен за сообраќај ќе биде булевар „Партизански одреди“ и тоа од вкрстувањето со […]