Ознака: ЈСП

Црна хроника

Нападнат малолетник во автобус на ЈСП

Повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години вчера физички нападнале петнаесетгодишно момче во автобус на ЈСП бр. 65 кој сообраќал од село Стајковци до Транспортен Центар-Скопје.Мајката на […]

Вести

Градскиот превоз во Скопје ќе поскапи?!

Изгледа дека некој некого манипулира. Претпоставуваме дека во случајов Владата ги манипулира граѓаните. Зошто? Затоа што ЈСП објаснува дека ќе има потреба од додатни 35.000.000 денари на годишно ниво од […]

Вести

Крвав инцидент во автобус на ЈСП!

Околу 19 часот во Скопје на улицата „Алија Авдовиќ“ во автобус бр.65 кој сообраќал во правец од населба Ченто кон селото Стајковци се случила тепачка.На автобуската постојка кај основното Училиште […]

Вести

ЈСП со бесплатен превоз до аеродром за утрешниот пречек

ЈСП ги известува граѓаните дека по повод освојувањето на европската клубска шампионска титула на РК Вардар,  организира бесплатен автобуски превоз за дочек на ракометарите на аеродромот „Александар Велики“ – Скопје.Термините […]

Вести

Еве каде да се обратите ако изгубите нешто во градските автобуси

Чадори, мобилни телефони, паричници, ранци, но и торби со она што купиле на пазар секојдневно губат или забораваат граѓаните во автобусите на ЈСП.Бирото „Изгубено-најдено“ функционира веќе три години во ЈСП. […]

Вести

Еве каде да се обратите ако изгубите нешто во градските автобуси

Чадори, мобилни телефони, паричници, ранци, но и торби со она што купиле на пазар секојдневно губат или забораваат граѓаните во автобусите на ЈСП.Бирото „Изгубено-најдено“ функционира веќе три години во ЈСП. […]

Вести

Нападнат возач на ЈСП- го удрил со тупаница и му се заканувал со нож

Вчера во 14.30 часот во Единицата за исвестување и команда (ЕИК) Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека нападнат.Настанот се случил на улицата  „Козле“, на последната автобуска постојка кога непознато […]

Вести

Утре сообраќајот во Скопје ќе се поремети – ЈСП ги објави новите траси

Во недела во периодот од 7 до 14 часот поради одржување на манифестацијата „Скопски маратон“ ќе има изменет режим на автобуските линии на Јавниот градски превоз.ЈСП денеска информира дека промените […]

Вести

Изменет сообраќаен режим на автобусите на ЈСП поради Скопскиот маратон

Во недела во периодот од 7 до 14 часот поради одржување на манифестацијата „Скопски маратон“ ќе има изменет режим на автобуските линии на Јавниот градски превоз. ЈСП денеска информира дека промените […]