Ознака: ЈСП

Живот

Во вторник ЈСП со изменет режим на сообраќање, некои линии воопшто нема да бидат во функција

Во вторник за време на Апостолската посета на папата Франциск од 7 до 16 часот  ќе има посебен режим на сообраќање на возилата од јавниот превоз, соопшти ЈСП Скопје. Линиите […]

Вести Македонија

Празничен и зимски возен ред на ЈСП

Автобусите од јавниот превоз во Скопје за новогодишните и божикните празници ќе сообраќаат по изменет возен ред. Утре автобусите од јавниот превоз ќе сообраќат по вообичаен делничен возен ред. Ноќните […]

Македонија Црна хроника

Дали контролори на ЈСП тепале патник во автобус?

– Еве во каква држава живееме во која владее законот на посилниот. Линија бр.2 некаде околу 12:35 часот… Двајца контролори на ЈСП буквално со нозе го газеа дечкото. Јас не знам […]

Црна хроника

Контролор на ЈСП се физички се пресметал со патник?

Како што дознаваме контролор на ЈСП се физички се пресметал со патник. Тој прво се заканувал па потоа и го нападнал патникот. Според полицијата, Г.М.(56) од скопското село Марино вчера на пладне […]

Црна хроника

Инцидент во автобус на ЈСП: Контролот му удрил бокс на патник

Во текот на вчерашниот ден во 19:40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Т.Б.(28) пријавил дека истиот ден околу 16,45 часот на улицата “Љубљанска“ во автобус на ЈСП број […]

Црна хроника

Нападнат малолетник во автобус на ЈСП

Повеќе непознати лица на возраст од 15 до 18 години вчера физички нападнале петнаесетгодишно момче во автобус на ЈСП бр. 65 кој сообраќал од село Стајковци до Транспортен Центар-Скопје.Мајката на […]

Вести

Градскиот превоз во Скопје ќе поскапи?!

Изгледа дека некој некого манипулира. Претпоставуваме дека во случајов Владата ги манипулира граѓаните. Зошто? Затоа што ЈСП објаснува дека ќе има потреба од додатни 35.000.000 денари на годишно ниво од […]

Вести

Крвав инцидент во автобус на ЈСП!

Околу 19 часот во Скопје на улицата „Алија Авдовиќ“ во автобус бр.65 кој сообраќал во правец од населба Ченто кон селото Стајковци се случила тепачка.На автобуската постојка кај основното Училиште […]