Ознака: ЈСП

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]

Живот

Овие автобуски линии утре ќе сообраќаат по изменети траси

Од утре, сабота (1.06.2019 година) од 6 часот, па до недела (2.06.2019 година), поради градежни активности, целосно затворен за сообраќај ќе биде булевар „Партизански одреди“ и тоа од вкрстувањето со […]

Издвојуваме

ЈСП дозволи влез на кучиња придружници во автобусите: „Граѓаните да се воздржат од негативни реакции“

ЈСП Скопје одлучи да им излезе во пресрет на лицата со посебни потреби со куче придружник и да им дозволи непречено користење на услугите. Имено, ќе биде дозволен влез на […]

Живот

Во вторник ЈСП со изменет режим на сообраќање, некои линии воопшто нема да бидат во функција

Во вторник за време на Апостолската посета на папата Франциск од 7 до 16 часот  ќе има посебен режим на сообраќање на возилата од јавниот превоз, соопшти ЈСП Скопје. Линиите […]

Вести Македонија

Празничен и зимски возен ред на ЈСП

Автобусите од јавниот превоз во Скопје за новогодишните и божикните празници ќе сообраќаат по изменет возен ред. Утре автобусите од јавниот превоз ќе сообраќат по вообичаен делничен возен ред. Ноќните […]

Македонија Црна хроника

Дали контролори на ЈСП тепале патник во автобус?

– Еве во каква држава живееме во која владее законот на посилниот. Линија бр.2 некаде околу 12:35 часот… Двајца контролори на ЈСП буквално со нозе го газеа дечкото. Јас не знам […]

Црна хроника

Контролор на ЈСП се физички се пресметал со патник?

Како што дознаваме контролор на ЈСП се физички се пресметал со патник. Тој прво се заканувал па потоа и го нападнал патникот. Според полицијата, Г.М.(56) од скопското село Марино вчера на пладне […]

Црна хроника

Инцидент во автобус на ЈСП: Контролот му удрил бокс на патник

Во текот на вчерашниот ден во 19:40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Т.Б.(28) пријавил дека истиот ден околу 16,45 часот на улицата “Љубљанска“ во автобус на ЈСП број […]