Ознака: ЈСП

Вести

Од утре се укинува бесплатниот превоз за сите граѓани

Во согласност со податоците од Министерството за животна средина и просторно планирање, кое што е надлежно за следење на квалитетот на воздухот, среднодневните концентрации на ПМ10 се под дефинираниот праг […]

Вести

Коце со автобус на работа

Скопскиот градобачалник Коце Трајановски утрово на своето работно место допатува со автобус. Неговите сопатници во автобусот со број 2 го фотографирале додека се возел кон просториите на градот Скопје. Токму градот […]

Вести

Денес јавниот превоз бесплатен за сите граѓани

Град Скопје воведe бесплатен јавен превоз во сите автобуси на ЈСП Скопје и кај приватните превозници за сите граѓани на територија на Скопје се до моментот на намалување на аерозагадувањето.Превозот, како што […]

Вести

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани во Скопје до намалување на загаденоста на воздухот

Градот Скопје од утре воведува бесплатен јавен превоз во сите автобуси на ЈСП Скопје и кај приватните превозници за сите граѓани на територија на Скопје се до моментот на намалување на аерозагадувањето, соопшти […]

Вести

Американка со 3,39 промили алкохол во крвта паднала симнувајќи се од автобус во Ѓорче

Четириесет и четири годишната Американка К.Ј.Г. со живеалиште во Скопје заработила тешки повреди откако вчера вечерта се лизнала додека се симнувала од автобус на ЈСП.-Истата се превезувала со автобус на […]

Вести

Eве како ќе можете картичките за автобус да ги надопoлнувате и од дома

Граѓаните наместо да чекаат ред пред билетарниците ќе може да ги надополнуваат електронските картички и од дома преку интернет, најави директорот на ЈСП, Игор Јанушев како дел од новините со […]

Вести

ЈСП – побрзо купете билет

Од први февруари  сегашните електронски билетите од 150 денари  со пет гратис возења ќе се купуваат по иста цена но ќе имаат  три возења помалку. Од здружението слобода превоз ги […]

Вести

Никој нема да плаќа 60 денари за билет во едно возење

По исфрлањето од употреба на хартиените картички и воведување единствено електронски за наплата во градскиот превоз во Скопје од први јануари годинава, се појавија различни информации за цената на билетот […]

Вести

Задолжително е да имате електронска картичка од 1. јануари – ова се цените!

Од 1 јануари 2017 година влегува во сила Интегрираниот Тарифен Систем кој важи за сите превозници, вклучително и приватните превозници.Почнувајќи од новата година, корисниците на јавниот превоз задолжително треба да […]

Вести

ЈСП со измени во возниот ред, погледнете за што се работи!

Нови возни редови има на линиите „7“, „17“, „18а“, „21б“, „28“, „56“, „56а“, „65а“„15“, „15а“, „24“,„65в“, „11“, „11а“, „18“, „33“, „44“, „58“, „58а“, „58б“, како и „80а“, „163“ и „165“.Повеќе […]