Ознака: ЈСП

Вести

Автобуската линија со број 27 времено пренасочена

Автобуската линија со број 27 од денеска ќе сообраќа по улицата „Тодор Чангов“, информира Општина Аеродром.Последна и појдовна станица ќе бидат истите оние како за автобуската линија бр. 17а – […]

Црна хроника

Автобус на ЈСП КАМЕНУВАН, има повредени

Осумнаесетгодишно момче е повредено и пренесено во Ургентниот центар по каменување на автобус на ЈСП со број „50“.Од полицијата информираат дека каменувањето се случило вчера околу 23:45 часот на автобуската […]

Вести

Од утре во сообраќајот се вклучува новата автобуска линија број 28: Еве каде ќе вози

Од утре започнува да сообраќа пробната линија бр.28 од Транспортен центар- Македонско село.Трасата на движење ќе биде- Транспортен центар, булевар Кузман Јосифовски Питу, булевар Кочо Рацин, улица 11 Октомври, улица […]

Вести

Нова линија на ЈСП- еве каде ќе сообраќа број 28!

Почнувајќи од 11.07.2016 год. (понеделник) пробно ќе започне да функционира нова линија 28 на релација „Транспортен центар“ – „Македонско село“, информира ЈСП.Трасата на движење на минибусот ќе биде следнава:Транспортен центар, […]