Ознака: Јувентус

Меѓународен фудбал

Ругани е позитивен на коронавирус, Јувентус ќе оди во карантин

Италијанскиот првак Јувентус ќе се затвори во најстрога форма на карантин. Дефанзивецот Даниеле Ругани е позитивен на тестовите за коронавирусот и веднаш е префрлен на лекување, а целиот клуб е […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Мислев дека на 35 години ќе бидам рибар, а не фудбалска ѕвезда

Кристијано Роналдо вчера го прослави 35. роденден, но и покрај тоа Португалецот доминира на теренот и е најдобар фудбалер на Јувентус. Роналдо во кариерата освои пет трофеи во Лигата на […]

Сцена

Сестрата на Роналдо ги налути навивачите на Јувентус

Сестрата на Кристијано Роналдо, Катиа Авеиро, на себе го привлече гневот на навивачите на Јувентус. Со потпишувањето за Јувентус најдобриот играч на денешницата Кристијано Роналдо стекна статус на „божество“ во […]

Меѓународен фудбал

Јувентус го претстави новиот дрес

Јувентус го претстави новиот дресЕвропскиот вицешампион Јувентус го претстави новиот домашен дрес за следната сезона. Дресот е креација на Адидас. Европскиот вицешампион Јувентус го претстави новиот домашен дрес за следната […]

Вести

Повредени десетици навивачи на Јувентус во стампедо

Според последните информации што ги објавија италијанските медиуми нема потешко повредени лица.Неколку десетици навивачи на Јувентус кои синоќа на плоштадот во Торино го следеа финалето од Лигата на шампионите против […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ се провлече, Јувентус сигурен

Фудбалерите на ПСЖ и Јувентус изборија пласман во четвртфиналето во Лигата на шампиони, откако во осминафиналните двомечи беа подобри од Валенсија односно Селтик.ПСЖ без најдобриот играч Златан Ибрахимовиќ, на домашен […]

Меѓународен фудбал

Пеле: Јувентус ги „купува“ натпреварите

Поранешниот младински репрезентативец на Италија, во изјава за холандските медиуми околу фудбалот во неговата земја, потоа рече дека погрешно го разбрале. Грациано Пеле беше голема надеж на италијанскиот фудбал, рано […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Јувентус и ПСЖ чекор до пласманот во 1/4 финалето

Јувентус и Пари Сен Жермен со ‘една нога’ се веќе во четврт финалето, во Лигата на шампиони, откако како гости забележаа победи над Селтик односно Валенсија.Италијанскиот шампион на „Селтик Парк“ […]

Меѓународен фудбал

Јувентус е заинтересиран за Верати

Како што тврдат италијанските медиуми, тимот на Јувентус е сериозно загреан за услугите на младиот играч на екипата на ПСЖ, Марко Верати. „Кориере Дело Спорт“ пренесува дека Јувентус сака да […]

Меѓународен фудбал

Јувентус казнет поради скандалозен транспарент: “Тоа е доказ дека ниско сме паднале”

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е казнет со 10.000 евра поради непримерен транспарент кој беше истакнат од страна на навивачите во текот на саботното градско дерби против Торино во Серија А. […]