Ознака: 10 минути

Кулинарство

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна арома

Фантастични КОКОС КОЦКИ кои ги освоија сите кои сакаат благо со својата едноставност и фасцинантна аромаСостојки: за темното тесто 150гр мелени лешници 200 гр брашно 240 гр путер 120 гр […]

Кулинарство

Колач кој се прави ЗА 10 МИНУТИ: Толку добар што не ќе можете да се насладите…

Најубавите работи во животот често се наједноставни. Таков е случајот и со благите јадења, а ова е едно од таквите и нема да можете да се заситите.Овој превкусен десерт во […]

Кулинарство

Колач на брзина: Ви треба 10-тина минути да го изматите и да добиете екстра колач!

Супер брз и едноставен колач. Готов за некои 10-тина минути. За љубителите на чоколадо одличен избор.Состојки:Кремаст бисквит 800 мл вода 200 мл шеќер 1 маргарин 200 гр чоколадо за готвење […]