Ознака: puls.mk

Љубов и секс

Пет ситуации во кои жените треба да го имаат главниот збор

Времето на „мачо“ мажите оддамна помина. Жените денес се се посамостални и поодлучни, знаат што сакаат од животот. Па затоа, мажите се почесто признаваат во кои ситуации жените треба да […]

Дестинации

Сино-белата магија на Санторини

Издигнувајќи се од сините води на Егејското море, тркалезниот архипелаг на вулкански острови, 200 километри југоисточно од копното на Грција, со своите живописните и разнобојни карпи раскажува своја историја. Симболот […]

Занимливости

Видео: Дали НАСА го прикрива постоењето на вонземјани?

Откако корисник на Youtube постави видео на кое се гледа мистериозен објект кој се движи кон Сонцето, предизвика бурна реакција кај гледачите. Cнимката била направена од Соларната опсерваторија на агенцијата […]