Видео: Дали е ова химната која ќе се пее на Светското првенство во Бразил?!

Loading...

Неофицијално, најголемиот светски бренд „Кока кола“ ја објави химната на Светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во 2014-та во Бразил. Името на оваа химна е „Светот е наш“ која ја изведува Давид Кори и бразилските перкусионисти од групата „Моноблоко“.
Како ви се допаѓа оваа неофицијална химна која ќе се пее на Мундијалот во Бразил?!Името на оваа химна е „Светот е наш“ која ја изведува Давид Кори и бразилските перкусионисти од групата „Моноблоко“.

loading...
Loading...