Видео: Интервју со Перо Антиќ и неговиот прв тренинг во Атланта

Loading...

Еден од најдобрите македонски кошаркари го имаше првиот официјален тренинг во НБА тимот Атланта.
Перо Антиќ го одработи првиот официјален тренинг за НБА тимот Атланта Хокс. На прашањето како помина неговиот прв тренинг, македонскиот кошаркар одговори:
-Перфектно. Малку е различно од Европа, но треба да се прилагодам на системот и почнува да ми се допаѓа. Моите соиграчи и тренерот ми помагаат и мило ми е поради тоа, вели Антиќ.
Погледнете го видеото од првиот тренинг и кусото интервју на Антиќ: 

 

loading...
Loading...