ВИДЕО: Коментаторот збесна на кошот на Костовски против Белорусија!

Македонија по петти пат во својата историја ќе биде дел од завршницата на европските кошаркарски првенства. Со победата над Белорусија во Скопје, синоќа беше потврден пласманот. А конечниот резултат беше 72:66.Во нападот на нашите кошаркари, Костовски оствари импресивен кош кој го постигна од пола терен.
Но, да бидеме искрени, коментаторот навистина го понесе атмосферата. Сето ова е оправдано, со оглед на тоа дека нашите момци се изборија пласман за Европското првенство во кошарка за 2015 година!
Погледнете го видеото и реакцијата на среќниот коментатор:Во нападот на нашите кошаркари, Костовски оствари импресивен кош кој го постигна од пола терен.
Но, да бидеме искрени, коментаторот нависти

Пронајдете не на следниве мрежи: