ВИДЕО: Погледнете што може да ја расплаче Северина

Хрватската пејачка откри која песна најмногу ја погодува.
Иако сме навикнати секогаш да ја гледаме насмеана и весела, пејачката Северина Вучковиќ откри дека и таа плаче.
– Песната “Добредојде во клубот” е многу емотивна, па јас плачам секогаш кога ќе ја чујам или кога ќе го погледнам спотот, но не од тага, туку од задоволство и среќа, бидејќи таа е сосема поинаква од тоа како Томаж гледаше на таа песна – рече таа.
Северина е моментално во Љубљана, каде што со танчерите и режисерот Томаж Пандур ја вежбаат комплицираната кореографија за концертот во Комбанк Арена, закажан за 30-ти Март.Хрватската пејачка откри која песна најмногу ја погодува.
Иако сме навикнати секо

Пронајдете не на следниве мрежи: