ЗАШТИТЕТЕ СЕ ОД НАСТИНКИ: Еве како да го направите вашиот природен антибиотик

Loading...

Оваа зима, веројатно и вие ќе бидете една од жртвите на кои ќе им ослабне имунолошкиот систем, жртва на грип или на настинка, па поради тоа ние ви препорачуваме едно корисно решение – направете си природен антибиотик.Овој природен антибиотик е од голема корист, а покрај тоа брзо и евтино се подготвува, а исто така нема несакани ефекти и последици кои можат да се појават по употреба на некои антибиотици.
Потребни состојки:
1 лук
2 лажици мед
2 лажици ѓумбир во прав
½ лажица црвен пипер
½ лажица цимет
1 дл. свеж сок од лимон
Начин на подготовка:
Ставете го столчениот лук, шумбирот во прав, црвениот пипер, циметот и сокот од лимон во еден сад. Измешајте ги сите состојки и на крајот додадете го медот. Нека отстои таквиот сируп 3 часа на собна температура. Чувајте го сирупот во затворена чаша или сад во фрижидер. Овој природен антибиотик е од голема корист, а покрај тоа брзо и евтино се подготвува, а исто така нема несакани ефекти и последици кои можат да се

loading...
Loading...