Антитоксичен напиток: 5 дена и 3 килограми помалку

Постојат многу начини за намалување на вишокот килограми, некои се построги, некои умерени, но за ефикасноста на методот секогаш во предвид треба да се земе колку истиот е природен и добар за нашето здравје.

Потребни ви се само 5 минити за подготовка на овој напиток, да ја регулирате исхраната и редовно да го конзумирате.

Потребно е:

60 g магдонос

1 лимон

2,3 dl вода

Подготовка:

Ситно исечкајте го магдносот и исцедете го лимонот. Двете состојки ставете ги во чашата со вода. Пијте го напитокот секое утро на празен стомак 5 дена, а потоа направете пауза од 10 дена.  Овој пијалок го забрзува согорувањето на калориите, а на организмот му обебедува витамини и минерали.

Магдоносот го подобрува варењто и му помага на организмот да ги исврли вишокот на течности, а со тоа ќе се намали и подуеноста.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.