Ахмети: Потпишавме документ дека ќе има уставни измени

Али Ахмети вели дека документот потпишан од сите лидери на албанските политички партии во Македонија пред изборите, дека нема да се формира влада без спроведување на уставните измени, е прекршен од лидерите на ВЛЕН, пишува ТВ21.

„Јас барем не сум познат како лажго во јавното мислење, бидејќи потписниците на тој договор, се сите денес и таму, оние кои се откажаа од овој договор и го прекршија овој договор. Од сите овде кои е со мене, никој од нив не е потписник, потписниците се таму во ВЛЕН и тоа воопшто не го испочитувале“, изјави Ахмети.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.