Вечерва е ликвидиран напаѓачот од Стразбур

Шериф Шекат е вечерва убиен во центарот на Стразбур. По масовна операција на француската полиција која вклучила и специјални сили и хеликоптери тој е ликвидиран.
Според добро упатени извори тој прв отворил оган кон полицијата на што било возвратено со смртни последици за него. 
Шериф пред неколку дена уби 3 лица притоа извикувајќи Алаху Акбар, што индицира поврзаност со радилакен ислам…

https://twitter.com/theEUpost/status/1072758480161902592/photo/1

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.