Голем раст на бензините од вечер

Цената на бензините од вечерва на полноќ се зголемува за 2 денари по литер, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР 98 се зголемува од 80,5 на 82,5 денари по литар, додека цената на ЕУРОСУПЕР 95 од вечерва ќе изнесува 80,5 денари по литар.

ЕУРОДИЗЕЛ останува со непроменета цена – 69 денари по литар. Останува иста и цената на екстра лесното масло 67,5 денари, и на мазутот 39,4 денари.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.