ДВОЈНО УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО МАКЕДОНИЈА!

Двојно убиство се случи вечерва во Кратово.

Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила својот сопруг, а потоа и својот свекор, таткото на нејзиниот сопруг.

Најверојатно причина за двојното убиство била семејна кавга.

Жената е приведена во полициска станица а наскоро очекуваме повеќе информации од МВР.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.