Делчевец истепал дете поради недоразбирање во сообраќајот

Поднесена е кривична пријава против 43-годишен маж откако во при недоразбирање во сообраќајот во Делчево физички нападнал малолентик.

„Надворешна канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против А.З.(43) од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“. На 22.03.2024, по претходно недоразбирање во сообраќајот, пријавениот физички нападнал малолетник од Делчево“.

Пронајдете не на следниве мрежи: