ДЕЦАТА СЕ ПОВЕЌЕ НАДВОР ОД КОНТРОЛА? Група тинејџери нападна врсник, се снимаа додека го тепаат

Вчера во 13.30 часот во Полициската станица Чаир, Ф.И.(41) од Скопје пријавил дека во понеделникот околу 18.00 часот на ул.„Костурска“ (Бутел) во Скопје, неговиот малолетен син бил физички нападнат од повеќе малолетници, од кои еден снимал со мобилен телефон.

ДЕЦАТА СЕ ПОВЕЌЕ НАДВОР ОД КОНТРОЛА? Група тинејџери нападна врсник, се снимаа додека го тепаат

Од МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.