Дуа Липа ги повика Албанците да гласаат за Бајден

Loading...

Дуа Липа ги повика Албанците да гласаат за Бајден

Во видео објавено на страницата на Албанците од САД се појави Дуа Липа и повика да се гласа за демократскиот кандидат на изборите во ноември.

„Џо Бајден беше со нас кога Косово се соочи со човечка катастрофа. Неговата вера и вербата на Камала Харис во демократијата и меѓународните институции е она што денес им е потребно на Соединетите држави и целиот свет“, рече Липа во видеото.

Dua Lipa is our Special Guest! Join us!!

Публикувахте от Albanian Americans for Joe Biden в Сряда, 7 октомври 2020 г.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...