Дуа Липа ги повика Албанците да гласаат за Бајден

Дуа Липа ги повика Албанците да гласаат за Бајден

Во видео објавено на страницата на Албанците од САД се појави Дуа Липа и повика да се гласа за демократскиот кандидат на изборите во ноември.

„Џо Бајден беше со нас кога Косово се соочи со човечка катастрофа. Неговата вера и вербата на Камала Харис во демократијата и меѓународните институции е она што денес им е потребно на Соединетите држави и целиот свет“, рече Липа во видеото.

Dua Lipa is our Special Guest! Join us!!

Posted by Albanian Americans for Joe Biden on Wednesday, October 7, 2020

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.