Корисниците пријавуваат проблеми со апликацијатаYahoo Mail: Дали функционира кај вас?


Бројни корисници известуваат дека нивната апликација Yahoo Mail не работи. Апликацијата почна да паѓа вчера попладне, а илјадници луѓе се жалат дека не можат да пристапат до нивното сандаче или пораки.

Страницата Down Detector моментално прикажува околу 8.000 извештаи на Yahoo Mail down.

„Постојано е нестабилна“
Бројни корисници се пожалија на социјалните мрежи за проблемот со апликацијата.

„Се обидувам веќе еден час и постојано ме исфрла, пишува бубачка во апликацијата“, напиша еден, додека друг додаде: „Што се случува со апликацијата Yahoo Mail? Таа постојано паѓа. Се надевам дека не сум хакирана“.

Yahoo одговори на поплаките на X пишувајќи дека нивниот тим работи напорно за да го реши проблемот, а во последователна објава им се извини на корисниците.

Извор: index.hr

– Реклама –
Пронајдете не на следниве мрежи: