Маж од Неготино фатен со кокаин во училишен двор!

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“.

ЗОШТО СУПЕРТЕНКОТ НА ПУТИН НЕ СЕ КОРИСТИ ВО УКРАИНА? Русите КОНЕЧНО дадоа одговор! Многумина ќе се изненадат, а причината е МНОГУ ЕДНОСТАВНА
Најновиот руски тенк Т-14 Армата е далеку супериорен во однос на постоечките тенкови во однос на неговите карактеристики, но најверојатно нема да се користи во Украина поради …
Хил: Србија прави добри работи за Украина
Амбасадорот на САД во Србија Кристофер Хил изјави дека е важно да се погледне фактот дека Србија прави добри работи за Украина, но дека за некои работи …

На 02.08.2022 во двор на подрачното основно училиште во село Пепелиште, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.