Над 1 милион заразени во Бразил, скоро 9 милиони регистрирани заразени глобално

Loading...

Над 1 милион заразени во Бразил, скоро 9 милиони регистрирани заразени глобално

Пандемијата не стивнува, туку забрзува. Вчера се регистрирани рекорден број на новозаразени. Нагло скокна бројката и се регистрирани над 180.000 нови случаи во само еден ден.

Бразил сега има 49.156 смртни случаи, што ја става земјата на второ место во однос на бројот на починати. Русија сега има околу 570.000 заразени. Бројката рапидно се каќува и во Индија.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...