Напаѓачот на Штекли можеби носел силиконска маска за прикривање на лицето?!

Лицето кое пукаше во „Ист гејт“ кон Раде Трајковски-Штекли, можеби на себе носело силиконска маска со која го променило својот лик.

Со тоа, тој успешно се сокрил од идентитетот од безбедносните камери. Ова лесно се утврдува преку следење на мимиката на ликот – бидејќи доколку носи маска за криење, тогаш нема ниту мимики. Дополнително, сомнение се капата и слушалките – кои ја кријат главата и ушите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.