Најчевска за Силјановска: Веќе не е приватен граѓанин, патува со пасош на кој пишува Северна Македонија

Патува со пасош на кој пишува Северна Македонија.

Има лична карта на која пишува Северна Македонија.

Избрана е за претседател на државата која под името Северна Македонија е запишана во сите меѓународни организации.

Која глупост е да го направиш ова.
За менување на името има процедури и правна постапка.

Се до тогаш како претседател на Северна Македонија секаде и во секоја ситуација мора да го употребува официјалното име.

Веќе не е приватен граѓанин освен дома со семејството во најприватниот круг на живеење. Па и тогаш …

ФБ став на професорката Мирјана Најчевска.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.