Несреќа на патот Велес-Градско, сообраќајот во прекин

Од 17:10 часот, сообраќајот на регионалниот патен правец Велес-Градско кај исклучок Градско, е во прекин.

Според АМСМ, прекинот е поради сообраќајна незгода.

Пронајдете не на следниве мрежи: