,,Не можам да го спречам тоа што луѓето го пишуваат!” Харис отворено зборуваше за Мелина и новата девојка: Еве дали разводот влијаел на неговата работа (фото)

Пејачот Харис Џиновиќ се најде во центарот на вниманието кога зборуваше за разводот со Мелина Џиновиќ, со која има две деца, ќерката Џина и синот Кан.Изјавите на Харис Џиновиќ станаа вирални.Пејачот вели дека не е активен на социјалните мрежи, но и за тоа се чувствува виновен.– Јас сум виновен, но се случија сплет на околности, па ќе морам сега да се активирам – вели Харис Џиновиќ, а на прашањето дали видел како шегите се објавуваат на негова сметка, пејачот вели:– Па, воопшто не ми е гајле дали луѓето се сериозни, дали ме исмејуваат, што ми е гајле.Според него, тој не жали што кажал за поранешната сопруга.– Апсолутно не. Не можам да го спречам она што луѓето го пишуваат. Дали сега некој се потсмева, раскажува ли некакви приказни, ниту се обидувам да го спречам тоа ниту можам – истакна тој.На прашањето дали сега после неколку месеци може да каже дека го пребродил разводот, пејачот налутено одговори:– Воопшто нема да зборувам на таа тема, тоа не ме интересира. Ниту ме болеше, ниту можев да преболам нешто.Разводот не влијаеше на работата– Ништо не е сменето во настапите. Тоа е меѓу четири ѕида. Па, цел Беверли Хилс се разведе и сега што – изјави Харис, кој откри дали порано имал страв од сцената.– Никогаш во животот не сум имал сценски страв, па зошто да го имам сега? Нема страв од сцената, тоа ми е вродено. Или имаш страв од сцената или немаш. Имам одговорност, а тоа не е нервоза. Имам одговорност и се плашам каков ќе биде озвучувањето, дали мојот звучник е добар или не и слично. Тоа е единственото нешто што ме загрижува, но нема страв – изјави Харис, а потоа откри:– Некогаш го заборавам текстот додека пеам, па застанувам и потоа велам: „Како оди текстот, па ми кажуваат, па продолжувам да пеам“.За Мелина не зборувам со децатаЗа разлика од него, ќерката на Харис, Џина е популарна на социјалните мрежи. На прашањето дали разговарала со него за тоа што се појавува на социјалните мрежи, каде што фокусот е на разводот, Харис вели:– О, не. Ние генерално повеќе не зборуваме за тоа во куќата. Не повеќе од тоа што никогаш не ни зборувавме за тоа. Тоа е затворена тема. Упорно инсистираш да ти кажам нешто, да дознаеш нешто, а тоа е обичен развод и тука е крајот.Иако се појавија гласини дека Харис има нова девојка, пејачот вели дека тоа не е вистина.– Да имав, таа ќе беше тука со мене вечерва – истакна тој.Бред и Анџелина се разведоа па светот не се срушиПејачот инсистира дека разводот е сосема обичен, но во неговиот случај не е така.– Па, сега. Тој не беше сосема обичен како некои други. Па Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа, па што сега, не се сруши, Беверли Хилс. Сè се среди, прашањето е завршено – рече тој.На прашањето дали постои некаква можност да ги поправи односите со неговата поранешна сопруга, Харис вели:– Не, каква однос? Што?

Пронајдете не на следниве мрежи: