Од утре снег: Ова е временската прогноза до крајот на месецов

Променливо облачно со локални слаби врнежи од снег претежно на северозапад- ова е временската прогнозата за утре.
Ќе дува засилен северен ветер.
Дневните температури ќе бидат во Маврово и Берово -1, 1 во Прилеп, 2 во Крива Паланка, Скопје и Охрид 3, Кавадарци 4 и 6 степени во Дојран.


Погледнете ја временската прогноза до крајот на месец февруари. Не` чека сонце, дожд, снег, ветер,пад на температурите…

Пронајдете не на следниве мрежи: