Пијан славеј ќе пее „нова македонска шансона“ во БукваВо пресрет на 23. OFFest (6-9 јуни), Скопскиот џез фестивал, во кафе – книжарницата Буква, ќе одржи промоција на најновото издание на SJF Records – „Нудист“, втората дискографска објава на ПИЈАН СЛАВЕЈ

– Реклама –

Пронајдете не на следниве мрежи: