Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

Секогаш инспирација за музицирање и играње со омилените мелодии, со искрени воздишки и насмевки кавер на “Evergreen”- YEBBA п.с. На гитарчето си вози Petrovski Ivan 🤗 😍 ….а мојата Чичи Hristina Trajkoska додаде од нејзиот magic touch ❤️… enjoy ☺️#quarantinetime #cover

Posted by Polina Taseva on Friday, April 3, 2020

На нас ни се допадна ова видео. Бидејќи е отворено, претпоставивме дека е за сите нас/вас. Уживајте во овој кавер, перфектен е.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.