Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

Loading...

Полина Тасева со кавер на “Evergreen”- YEBBA, да ве орасположиме

Секогаш инспирација за музицирање и играње со омилените мелодии, со искрени воздишки и насмевки кавер на “Evergreen”- YEBBA п.с. На гитарчето си вози Petrovski Ivan 🤗 😍 ….а мојата Чичи Hristina Trajkoska додаде од нејзиот magic touch ❤️… enjoy ☺️#qarantinetime #cover

Gepostet von Polina Taseva am Freitag, 3. April 2020

На нас ни се допадна ова видео. Бидејќи е отворено, претпоставивме дека е за сите нас/вас. Уживајте во овој кавер, перфектен е.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...