Родители, внимавајте: Овие знаци покажуваат дека детето ви е во депресија

Детската депресија е сериозна и реална појава на која треба да се обрне внимание.
Детската депресија може да се препознае, само треба да обрнете внимание на овие знаци:
– Немаат интерес за играње со другарчињата,
– Забележувате нагло губење на телесната тежина,
-Имаат проблеми со концентрацијата,
-Ќе забележите губење на апетитот,
-Имаат раздразливост,
-Се јавуваат проблеми со спиењето,
-Чувствуваат осаменост.
Доколку забележите некој од овие знаци, се препорачува да се консултирате со вашиот лекар.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.