Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион.
Стојанче Стоилов беше најефикасен на мечот со седум гола од седум шута, а капитенот на вардарци го има најубавиот гол на мечот во избор на СЕХА.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.