Тестенини со кајмак: Брзо се прават, а вкусот е фантастичен

Брзо се прават, а вкусот е фантастичен…

СОСТОЈКИ:
500 гр тестенини
200 гр кајмак
2 дл кисела павлака Пекабела
сол
масло

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Тестенините згответе ги во вода со малку сол и масло.
Кајмакот измешајте го со кисела павлака и, ако е потребно, малку посолете.
Во врелиите тестенини кои сте ги процедиле, ставете го кајмакот со кисела павлака и добро измешајте.
Јадењето послужете го топло.

Добар апетит!

Пронајдете не на следниве мрежи: