Толку е нискокалорична и здрава што нема шанси да се здебелите (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)


БРЗА ВЕЧЕРА БЕЗ МЕСО: Толку е нискокалорична и здрава што нема шанси да се здебелите (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Вечера која и почетниците во кујната ќе можат да ја подготват. Се состои од зеленчук и е исклучително лесен, па можете да ја јадете дури и во доцните часови бидејќи не дебелее.

 

 

СОСТОЈКИ:

 

Прашок за пециво – 10 гр

 • Јајца – 4
 • црн пипер – 2 гр
 • Маслиново масло – 40 мл
 • Млеко – 40 мл
 • Брашно – 120 гр
 • Компири – 2
 • Морков – 2
 • Праз – 1
 • Зелка – 500 гр
 • Пиперка – 1
 • Магдонос – 10 гр

 

Начин на подготовка:

 

Пронајдете не на следниве мрежи: