Утринава ново гpoзоморно yбиcтво ја потpecе јавноста

По вчерашното двојно убиство во Гевгелија, утрово ново грозоморно убиство ја потресе Македонија.

Како што објавува локалниот портал Радио Кочани, жена е убиена со четириесеттина убоди од нож.

Очекуваме повеќе информации од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.