Да си напунев резервоар во ’96-та, веќе ќе ме викавте Величествениот

* Тестамент „На внуците им го оставам бурето со безоловен 98, што стои закопано позади куќата“
* Одеднаш томос со педаљи изгледа како тотално практична ствар
* DHL купија нови 300 точаци од Вучко
* Трките на водно ќе се одвиваат во Ентернет на NFS: Run
* НЛБ тутунска има нов наменски кредит за полнење резервар, со рок на одплаќање 40 години
* Гирадико за порачки со достава до дома ќе овозможат плаќање на рати
* Иронија. Имаш пари да купиш 3 коли, немаш пари ни у една да ставиш бензин
* Ако се сјебеш и свртиш круг повеќе на кружен тек, отидоа 500 денари у вода
* Порано фраерите частеа на шанк. Сега на пумпа. „Прати и 100 милилитри на малава“
* Омилен парфем? Безоловен 95ка
* Порано возење со кочија беше романтика. Сега е неопходно
* Порано моторот го пунев со 130 денари. Се за 500 може само да ми пљукне во резервар
* Батали Мастер Кард, Виза, Американ Експрес… Извади ти ваучер од Макпетрол да видам јас…
* Муабет у ванила: Срце, имам пун резервар. Сакаш да видиш?
* Макпетрол е новиот Сваровски
* 25 евра авионска карта за до Венеција. – 50 евра бензин во Пежо за до Драчево
* Што е главната дилема на возач на југо? Да наполни резервар или за исти пари да купи Мерцедес!
* 1м2 = 1евро = 1/2л бензин
* Палење кола ти е 20 денари. Ако те фати црвено на мавровка, отиде платата
* Сега фраерите по број на турирања на семафор се познаваат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.