Е бе Блажо, што е ова многу набрзина?!

Си доаѓа дома Блажо, и ја гледа Мара кори сука, доста напрчена, и не издржал и ја подигнал сукњата, и завршил работа на брзина…
Мара се врти преку рамо, и му вика:
– Е бе Блажо, што е ова многу набрзина, ја ни една кора не осукав….
– Брзам, требеше да дојде Нацо по точакот…
– Он дојде прееска..
– И, се задржа ли многу…
– Па како да ти кажам……4 кори!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.