„Градинарот цвечето го расне“ Vs „Империја“

Loading...

Денес најактуелна тема помеѓу македонскиот народ е песната за Евровизија на Есма и Лозано. 
Некои се пресреќни и со одлични коментари за оваа песна, а некои се доста критички настроени и со негативни коментари кон оваа нумера која ќе не застапува во мај на Евровизија. 
Не дека имаме нешто против оваа песна, ниту пак заземаме страна како медиум, но заинтригирани од коментарите кои се насекаде на социјалните мрежи и на каналот на Youtube, решивме да ја „споредиме“ оваа песна со хитот на К-15 „Градинарот“, па да ни кажете дали би било подобро да си одиме на Евровизија како градинари што имаат обичај да си растат цвечиња у маало или да пробаме да правиме Империја како онаа на Величествениот.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Денес најактуелна тема помеѓу македонскиот народ е песната за Евровизија на Есма и Лозано. 

loading...