Кога Чаирчанец ќе ти рече: „Што си го тепал брат ми?“…

Чаир е често досадно место и штом …Чаирчанец ќе ти рече…
„Што си го тепал брат ми!?“.
Tоа значи дека:
1. Нема брат,
2. Ќе го јадеш.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.