Последни вести

Црна хроника

Јапонија: Тројца осуденици погубени со бесење

Тројца осуденици во Јапонија погубени се со бесење, објави во четвртокот јапонското министерство за правда, додавајќи дека егзекуцијата е извршена во раните мугри.Станува збор за прва егзекуција од 27 септември […]

Занимливости

Профил на порно ѕвездите

Сакајќи да го утврди просекок и најчесто застапениот тип на девојки во порно индустријата, Џон Милворд направил едно истражување.  Тој  анализирал 10.000 актерки во порно филмови од интернет базите. Па  […]

Технологија

Новиот HTC ONE – нова перспектива на смартфоните

Компанијата HTC, глобалниот лидер во мобилни иновации и дизајн, во вторникот го промовираше својот нов врвен смартфон, новиот HTC One.Извајан во впечатливо алуминиумско компактно тело во zero-gap технологија, новиот HTC […]

Економија

Еврото главно стабилно пред новите показатели и италијанските избори

Еврото во средата остана главно стабилно во однос на доларот и јенот на меѓународните девизни пазари, додека инвеститорите за новите насоки ги чекаа новите економски показатели и италијанските избори.Во ваквите […]

Економија

Остар пад на акциите на Волстрит

Цените на акциите на Волстрит во средата го забележаа најголемиот дневен пад во изминатите три месеци, бидејќи инвеститорите ги обесхрабри можност американската централна банка да ја намали или укине програмата […]

Црна хроника

Петмина загинати при пад на мал авион во САД

Мал патнички авион се урна во среда навечер околу 18:30 часот по локално време во американската сојузна држава Џорџија, при што загинале пет лица.Како што јавуваат американските медиуми, авионот полетал […]

Меѓународен фудбал

Нема еуфорија во Милан по победата над Барса

Фудбалерите на Милан, одиграа тактички перфектен натпревар и по девет години пауза забележаа победа над Барселона. Играчите на Масимилијано Алегри, против фаворизираната Барселона забележаа победа со 2:0, во првиот осмина […]

Балкан

Засилено присуство на полиција во Косовска Митровица

Поради сè почестите инциденти во северниот дел на Косовска Митровица, зајакнато е присуството на полицијата, соопшти заменик-регионалниот директор на косовската полиција, Ергин Медиќ.Според него, во северниот дел на Косовска Митровица, […]

Занимливости

Најскапата змија во светот

Црно-белата змија е добиена од вкрстување на повеќе видови. Сопственичката повеќе од седум години се обидувала да ја добие посакуваната врста на  змија. Овој примерок на кралски питон е спектакуларен […]

Вести

Лидер на партија во Италија пдонесе сотавка поради лажна диплома

Лидерот на италијанската партија „Да го сопреме пропаѓањето“, Оскар Ѓанино поднесе оставка откако призна дека лажел за својата диплома и академско образование.Тој се повлече од лидерската функција во партијата само […]

Вести

Главниот детектив во случајот Писториус обвинет за убиство

Главниот детектив кој работи на случајот со параолимпиецот Оскар Писториус, може да биде обвинет за убиство поради отворање оган на минибус во кој се наоѓале седум лица.Портпаролот Невил Малила изјави […]