Последни вести

Балкан

Поранешната Моделсица влегла во политика да го сруши Тадиќ

Барем таа така изјавува. Невена Аџемовиќ која стана популарна повторно пред неколку недели со влезот во политиката вели дека главен мотив да влезе во политиката и бил да го сруши […]

Вести

Во Москва забранети геј паради во следните 100 години

Судот во Москва ја поддржа забраната за одржување паради на гордоста во главниот град на Русија во следните сто години. Претходно, најпознатиот активист за правата на геј популацијата во Русија, […]

Видео

ВИДЕО: Трејлерот за филмот The Expendables 2

Погледнете го трејлерот на долго очекуваниот акционен филм, “The Expendables 2”. Премиерата е закажана кон крајот на Август, а настапуваат: Силвестер Сталоне, Џејсон Статам, Џет Ли, Чак Норис, Ландгрен, Хемсфорт, […]

Кошарка

ФОТО: Робин Ван Перси го одработи првиот тренинг за Манчестер Јунајтед

Во пресрет на подготовките за почетокот на една од најдобрите фудбалски лиги, како што милува да каже голем дел од јавноста и експертите, по завршувањето на моментално најголемата трансфер сага […]

Видео

Бушава Азбука буква Б

Во склоп со уредувачката политика на ПУЛС24.МК ја објавуваме и следната епизода на Бушава азбука.  Ако имате млади дечиња дома, може да ви помогне во едукација и учење со забава […]

Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација на 34 место на листата на ФИБА

Кошаркарската репрезентација на Македонија е на 34 место на најновата ранг листа на ФИБА, што е пад за едно место во однос на минатото рангирање. Тоа што не учествуваа Олимписките […]

Избор на уредникот

Како изгледала младата Хали Бери на изборот за мис во 1986-та година?

Хали Бери (46) во 1986-та година учествувала на Изборот за Мис на светот, каде што се натпреваруваше за титулата „најубава девојка“. Пред да стане дел од најпознатите холивудски актери, не […]