Последни вести

Македонски фудбал

Младиот Кире Ефтимов потпиша за Манчестер Јунајтед!!!

Македонскиот талентиран фудбалер Кире Ефтимов потпиша за големиот гудбалски гигант Манчестер Јунајтед. 16-годишниот Кире Ефтимов се пресели во Англија, потпишува за големиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед. Според информациите, младиот Ефтимов […]

Македонски фудбал

ФОТО: Давид Бабунски на насловна на страната за „Лигата на Шампионите“ за млади фудбалери

Интересно, кога ќе кликнете на рубриката „Клубови“ ќе се изненадите кој фудбалер е на насловната на таа рубрика, ДАВИД БАБУНСКИ. Денес младите фудбалери на Барселона играат со нивните врсници од […]

Вести

Клинтон го критикуваше видеото против исламот

Американската државна секретарка Хилари Клинтон во четвртокот го критикуваше филмот кој го оцрнува исламот и предизвикува кај муслиманите против Соединетите Американски Држави. Притоа Клинтон истакна дека се работи за „гнасно […]

Вести

Еден загинат и десетици повредени во напад на американската амбасада во Јемен

Едно лице загина, а десетици се повредени во напад врз американската амбасада во главниот град на Јемен, Сана’а, во четвртокот јавува новинската агенција Синхуа. Демонстрантите, како и во другите арапски […]

Вести

Бројот смртни случаи од труење со алкохол во Чешка достигна 18

  Билансот на жртвите во Чешка, од труење со незаконски произведен алкохол во домашни услови, достигна 18 лица јавува чешката новинска агенција CTK во четвртокот. Последниот случај е забележан во […]

Вести

Тинејџер го претепал наставникот поради лекција за Мароко

Според првичниот извештај, до инцидентот во гимназијата „Треги“ во Бордо дошло поради лекција за вероисповед, во која била допрена тема за исламот, но директорот на училиштето Доминик Маргерита ги демантираше […]

Меѓународен фудбал

„Ел Мундо Депортиво“: Вилшер, Вермален и Диаби наскоро во Барселона!

Како што пренесува „Ел Мундо Депортиво“, наскоро тимот на Барселона тргнува во „поход“ за потписите на триото од Арсенал, „топџиите“ Џек Вилшер, Томас Вермален и Абу Диаби. Сите тројца се […]