Последни вести

Меѓународен фудбал

Првиот човек на српскиот фудбал го забававуваат скандирањата „Толе, лопове…“

Првиот човек на фудбалскиот сојуз на Србија, Томислав Караџиќ изјави во разговор за „АЛО“ дека воопшто не му сметаат погрдните скандирања на навивачите кон него. „Се навикнав на сиве овие […]

Вработување

Се бара Графички дизајнер и работници

Се бара Графички дизајнер и работници…. Се што треба е да ги погледнете специфичностите за наведените позиции и да испратите Ваша кратка биографија. Подетални информации на: https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/rabotnici/1832  

Вработување

Се бара Software Developer

Се бара Software Developer Ако барате предизвик во кариерата, и имате желба да бидете дел од dream team-от, каде вашето знаење може да го насочите кон развој на револуционерно cloud […]

Вработување

Се бара административен асистент

Вработуваме административен асистент Мелон Солушнс Дооел,  водечка грчка мултинационална групација која нуди специјализирани решенија и услуги и која моментално брои преку 2.700 вработени во 11 земји,  за својата канцеларија во […]

Останати спортови

Ѓоковиќ за хуманитарни цели собрал 1,4 млн. долари

  Фондацијата „Новак Ѓоковиќ“, во Њујорк, во добротворни цели собра 1,4 милиони долари за децата во Србија. Како што се наведува во соопштението кое го објави фондацијата, второрангираниот тенисер на […]

Меѓународен фудбал

Арсенал подготвува нов договор за Венгер

  Премиерлигашот Арсенал, подготвува нов договор за својот менаџер, Арсен Венгер, изјавил во интервју за таблоидот The Sun, извршниот директор на клубот Иван Газидис. Договорот на францускиот стручњак со Арсенал […]

Меѓународен фудбал

Страхан: Барселона е незапирлива

  Поранешниот менаџер на Селтик, Гордон Страхан, изјавил дека е речиси невозможно да се сопре екипата на Барселона. „Како да ја сопрете Барселона? Едноставно, ќе одите до најблиската црква и […]

Меѓународен фудбал

Хенс: Дормунд е само локален клуб

  Две кола се одиграни од почетокот на новата сезона во Бундеслигата, каде според прогнозите за титулата ќе се борат актуелниот шампион Борусија Дортмунд и минхенски Баерн. Иако сезоната е […]