Ознака: Албанија

Балкан

Во Албанија се зголемува бројот на пациенти кои болнички се лекуваат од Ковид-19

Во изминатото деноноќие во Албанија се регистрирани 53 новозаразени со Ковид-19, 12 оздравени и еден починат пациент. Со последните 320 тестови, од почетокот на пандемијата во земјата до сега се […]

Вести

Без обврска за тест и карантин само во Србија, Албанија и Косово

Косовските власти исто така ги отворија копнените граници за сите соседни земји, за домашните и за странски државјани. Не е потребен тест ниту карантин, или самоизлоација при влез во земјата. […]

Балкан

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Денеска во 17:21 часот Албанија беше регистриран земјотрес од 4,78 степени според Рихтер. Поради близината со нашата земја истиот е почувствуван е и во делови од Македонија. Земјотресот е со […]

Балкан

Албанија со нови 16 случаи КОРОНА ВИРУСОТ, вкупно 766 заразени

Албанија со нови 16 случаи КОРОНА ВИРУСОТ, вкупно 766 заразени Во Албанија од тестираните 270 сомнителни случаи, позитивен резултат е добиен кај 16, со што бројот на вкупно заразените од […]

Балкан Вести

Албанија ги затвора целосно копнените граници!

Еди Рама пред кратко време соопшти дека Албанија ги затвора целосно копнените граници, во рамките на напорите да се заузда ширењето на КОРОНА ПАНДЕМИЈАТА. „Од утре, недела 15 март од полноќ, […]

Балкан

Албанија ги затвора сите гранични премини и авиосообраќајот со Грција

Албанија од утре ја затвора границата со Грција, што подразбира забрана за влез и излез и преку воздушен и преку копнен пат, објави на Фејсбук премиерот Еди Рама. – Почнувајќи […]

Балкан Вести

Прв смртен случај од КОРОНА во Албанија. Вирусот се појави и во Турција

Пациентка во Албанија, на возраст од 73 години, починала од компликации од коронавирус што воедно е и првата жртва во таа земја. Во Албанија се потврдени два нови случаи на […]