Ознака: Анкета

Вести Интервјуа

Гордана Силјаноска прегазена, Филип Петровски убедливо води на сите анкети

Филип Петровски води убедливо пред Гордана Силјановска на анкетите… Имено две анкети беа направени на социјалните мрежи во последните два дена од лица блиски на „белата палата“. Првата беше избришана […]

Вести

Телма анкета: Заев три пати попопуларен од Мицковски. Тактизирањето очигледно не проаѓа кај гласачите

Зоран Заев е најпопуларен лидер со над 21 отсто од граѓаните кои се изјасниле дека имаат доверба во него. Тоа е два пати повеќе или 14 процентни поени повеќе од  […]

Вести

75% од Македонците се против договорот со Грција

Анкетата која за МКД.мк минатата недела ја спроведе агенцијата Мaркет висион врз репрезентативен примерок од 1200 испитаници покажа дека дури 74,5% од Македонците не го поддржуваат договорот со Грција. Од […]

Избор на уредникот

ОМД направија анкета, повеќе од 85 проценти од Македонците се против промена на името

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) во периодот 12-22 март 2018, со цел да го сознае мислењето на македонскиот народ, спроведе научна анкета со 10 прашања кои задираат во суверенитетот и унитарноста […]

Вести

Мнозинството граѓани сметаат дека треба да има нови предвремени парламентарни избори

Четириесет и четири отсто од испитаниците сметаат дека треба да има предвремени парламентарни избори, 41 отсто дена не треба, а 15 отсто не знаат. Ова го покажуваат резултатите од анкетата на Меѓународниот […]

Вести

Анкета: Демохристијаните на Меркел изедначени со социјалдемократите на Шулц

Најновата анкета меѓу германските избирачи покажа дека националистичката партија „Алтернатива за Германија“ ја губи поддршката меѓу избирачите, а Демохристијанската унија на канцеларката Ангела Меркел и нејзиниот главен опонент – Германската […]

Вести

АНКЕТА ОД ТЕАРЦЕ: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми- ова што се прави е малтретирање на луѓето

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Вести

Анкета во Теарце: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Љубов и секс

Мажите открија КАКО препознаваат дали девојката е добра во кревет!

Не е лесно да се препознае која девојка е добра во кревет. Понекогаш може да биде онаа која мистериозно се смешка, а понекогаш онаа која изгледа невино и нежно.Неодамна е […]