Ознака: апликација

Вести

Љубов во време на Брекзит

Во Велика Британија треба да биде развиена специјална апликација познанства, која поврзува само парови со евроинтеграциско размислување и се противат на Брекзитот, пренесува „Дејли мејл“.Апликацијата е наменета за оние 16 […]

Балкан

Во последните пет години 62.049 странци станаа Бугари. Меѓу нив има и македонски граѓани!

Вкупно 62.049 странски државјани добиле бугарско државјанство во последните пет години. Овој податок се наведува во писмен одговор на министерот за правда Екатерина Захариева до пратеник.Вкупно 60.194 од „новите“ Бугари […]

Технологија

Збогум на четот каков што го знаеме: Фејсбук воведува историска промена во месенџерот!

Фејсбук уште еднаш одлучи  да ги шокира сите корисници на социјалната мрежа Фејсбук, така што подготвува радикална промена на чуениот месенџер.Наместо здодевните апликација која ви ги покажува пријателите со кои  […]

Технологија

Ако не го инсталирате ОВА, поздравете се од фотографиите на Фејсбук

Социјалната мрежа Фејсбук почна да ги предупредува своите корисници, кои  ги вчитувале фотографиите  преку своите iOS уреди дека албумите ќе им исчезнат следниот месец и  да ја инсталираат  овата апликација […]

Технологија

Фејсбук ќе ви даде да одберете една од ОВИЕ три фотографии- многу е важно да НЕ ПОГРЕШИТЕ

Фејсбук од време на време воведува некоја промена. Некои од тие промени знаат да бидат здодевни, а некои навистина да ни бидат од корист.Затоа следете ги следните упатства! Да речеме […]

Технологија

ВНИМАВАЈТЕ: Фејсбук ве ПРИСЛУШУВА преку мобилната апликација!

Мобилната апликација е достапна веќе неколку години, но вниманието на јавноста го привлече дури по објавата на Кели Барнс од Универзитетот во Флорида.Професорката Кели Барнс тврди дека Фејсбук константно ги […]

Технологија

СКАНДАЛ: На Србите им ги укинаа “Viber” и “WhatsApp”

Двата исклучително популарни сервери, кои на илјадници Срби им беше начин да комуницираат бесплатно со нивните роднини и пријатели во странство, без трага исчезнаа од Гугл Плеј: ниту “Viber” ниту […]