Ознака: апликација

Технологија

Од 31. август нема да може да користите Фејсбук ако поседувате телефон од оваа марка!

Од 31 август, социјалната мрежа Фејсбук ќе престане да обезбедува поддршка за апликацијата за уредите на производителот на мобилни телефони Блекбери.Информацијата ја потврди и производителот кој им порача на клиентите […]

Технологија

ОВА МНОГУМИНА НЕ ГО ЗНААТ, А ПРЕТСТАВУВА ОПАСНОСТ: Дали знаете што навистина прави оваа апликација?

Бесплатната игра Pokemon Go го залуде светот. Достапна е за Android и iOS уредите. Она што им се допадна на играчите е дека станува збор за тн. проширена реалност.Имено, со […]

Технологија

Жените масовно ставаат МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ ВО ГРАДИТЕ: Причината е бизарна!

Јапонските научници изработиле апликација којаим помага на жените полесно да го одредат бројот на градникот, зашто многу жени иако го пробуваат, не знаат да купат точен градник.Сѐ што треба за […]

Вести

Љубов во време на Брекзит

Во Велика Британија треба да биде развиена специјална апликација познанства, која поврзува само парови со евроинтеграциско размислување и се противат на Брекзитот, пренесува „Дејли мејл“.Апликацијата е наменета за оние 16 […]

Балкан

Во последните пет години 62.049 странци станаа Бугари. Меѓу нив има и македонски граѓани!

Вкупно 62.049 странски државјани добиле бугарско државјанство во последните пет години. Овој податок се наведува во писмен одговор на министерот за правда Екатерина Захариева до пратеник.Вкупно 60.194 од „новите“ Бугари […]

Технологија

Збогум на четот каков што го знаеме: Фејсбук воведува историска промена во месенџерот!

Фејсбук уште еднаш одлучи  да ги шокира сите корисници на социјалната мрежа Фејсбук, така што подготвува радикална промена на чуениот месенџер.Наместо здодевните апликација која ви ги покажува пријателите со кои  […]