Ознака: балотели

Меѓународен фудбал

Балотели нарачал споменик на кој ќе биде Балотели

Марио Балотели не престанува да ја изненадува јавноста. По серијата скандали и разно разни глупости, Марио решил да се сврти кон уметноста, имено тој нарачал споменик во природна големина. Сето […]

Меѓународен фудбал

Балотели бил расистички навредуван од навивачите на Интер

Марио Балотели бил расистички навредуван од страна на навивачите на Интер, за време на дербито „Дел Мадонина“, кое ’нероазурите’ го одиграа против Милан, а кое заврши со резултат 1:1.Екстремните навивачи […]

Инстаграм

Балотели има нова љубов!

Откога Балотели се пресели во Италија заради новиот договор со Милан се појавија гласини дека тоа всушност го направил за својата нова девојка, згодната русокоса Фани Негуеша. Очигледно барањето на […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо си одат, доаѓаат Балотели и Пасторе

Тренерот на екипата на Милан, Масимилијано Алегри изјави дека доколку во случај да Милан ги продаде Пато и Робињо, потпретседателот на Милан, Адријано Галијани мора да биде спремен да доведе […]

Занимливости

Балотели платил 2000 евра за такси-превоз

Не престануваат разните пикантерии околу Марио Балотели, фудбалерот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, најновата сторија вели дека овој фудбалер одлучил да се повози со такси од Манчестер до Лондон и […]

Меѓународен фудбал

Во Дортмунд му симнуваат капа на Балотели

Мат Хумелс и Роман Вајденфелер со големи пофалби зборуваа за Марио Балотели по мечот меѓу Борусија Дортмунд и Манчестер Сити во рамките од Лигата на Шампионите. Англискиот шампион со пораз […]

Меѓународен фудбал

Видео: Среќна Нова ви посакува „Супер Марио“

Напаѓачот на Манчестер Сити им посака Среќна Нова година и Божиќни празници на сите навивачи на клубот. „Супер Марио“ е еден од фудбалерите кој на навивачите на клубот ќе им […]