Ознака: Берлускони

Вести

Сојузниците на Берлускони победуваат на северот од Италија

Челникот на италијанската партија Северна лига, сојузник на поранешниот премиер и лидер на десната коалиција на парламентарните избори Сивлио Берлускони, е на добар пат да победи на изборите во регионот […]

Вести

Сојузниците на Берлускони победуваат на северот од Италија

Челникот на италијанската партија Северна лига, сојузник на поранешниот премиер и лидер на десната коалиција на парламентарните избори Сивлио Берлускони, е на добар пат да победи на изборите во регионот […]

Вести

Претседателот на ЕП повика Италијанците да не гласаат за Берлускони

Германскиот претседател на Европскиот парламент, Мартин Шулц, кого своевремено поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони го спореди со чувар на нацистички концентрационен логор, ги предупреди во четвртокот Италијанците на изборите на […]

Вести

Берлускони: Меркел е интелигентна, но е источњачки бирократ

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони упати жестока критика на германската канцеларка Ангела Меркел, нарекувајќи ја претставничка на источно-европската централистичка економија.„Госпоѓата Меркел е интелигентна жена, но пораснала како бирократ во Источна […]

Вицотека

Анкета во Италија – Дали би спиеле со Берлускони?

АНКЕТА НА ЖЕНИТЕ ВО ИТАЛИЈА  Дали би спиеле со Берлускони?  30% одговориле  ДА  70% одговориле дека сакаат пак АНКЕТА НА ЖЕНИТЕ ВО ИТАЛИЈА  Дали би спиеле со Берлускони?  30% одговориле  ДА  […]

Сцена

Црногорска манекенка: Ќе се омажам за Берлускони, би убила за него!

  Црногорската манекенка Катерина Кнежевиќ, која минатата година соопшти дека живее во вилата со Силвио Берлускони, изјави дека информациите за свршувачката меѓу поранешниот премиер на Италија и Франческа Паскал се […]